2018 Ağustos ayınca açılan Şarköy şubemiz mevcut abonelerimize ve yeni abonelerimize hizmet veriyor. Şarköy ilçesinde mevcut bulunan abonelerimizin daha iyi hizmet alabilmesi adına açtığımız şubemiz her geçen gün ağımıza katılan yüzlerce abonemizle büyümeye ve hizmet kalitesini arttırmaya devam ediyor. Şubemiz açıldıktan sonra Şarköy’de çeşitli yatırımlar yaptık ve yapmaya devam edeceğiz.

Şarköy YAPA Santrali

Şarköy Yapa Santrali 2018 yılında açılan şubemizden sonra devreye alındı, Türk Telekom Şarköy merkez santrali içerisinde bulunan boş bir oda YAPA odası olarak kurgulandı ve içerisinde kurulan FixNET sistemiyle hizmet vermeye başladı. İlk etapta yeni başvuran abonelerimiz içerisinde yapılan test yayınlarından sonra merkez santralden çalışan bir çok abonemiz YAPA‘ya geçirildi. Şuan hali hazırda santrale uzaklığa ve altyapı durumuna göre abonelerimiz en iyi hizmet alabileceği YAPA veya VAE altyapılarından hizmet alıyor.

YAPA santrali internet dışında sabit telefon hizmeti verilmesinede olanak sağlıyor ve sistem odasında bulunan PSTN kartlarıyla internet + telefon hizmeti sağlanıyor.

Şarköy Fiber Kazıları

YAPA santrali sonrasında Şarköy’de bazı noktalara fiber kazı çalışmaları yapıldı ve fiber altyapı sağlandı. Bireysel ve kurumsal abonelikler fiber kablo üzerinden sağlanabilir hale getirildi. Özellikle T.C. Şarköy Belediyesi‘nin tüm altyapısı Metro Ethernet‘e geçirildi ve FixNET fiberleri üzerinden çalışmaya başladı. 2020 yılında yeni güzergahlarda fiber çalışmaları yapılacak ve eve kadar fiber (GPON) altyapısı için çalışmalar yürütülecek.

Şarköy Radyolink İstasyonları

2019 yılında Şarköy’de 3 farklı lokasyonda Radyo Link istasyonları kuruldu ve bakır / fiber altyapının ulaşamadığı noktalara Radyo Link teknolojisiyle AirFiber internet hizmeti verilmeye başlandı. İlk etapta altyapı olmayan noktalara hizmet vermek için kurgulanan Radyo Link istasyonları abonelerin yüksek hız talepleri neticesinde santrale uzak noktalar ve yol kazılarından kaynaklı kablo hasarı olan abonelerin talepleriyle daha geniş kitlelere yayıldı. Hali hazırda yüksek kapasiteli AirFiber internet hizmetimiz 1 gün SLA süresiyle hizmet vermeye ve büyümeye devam ediyor.

Şarköy Reklam Çalışmaları

Şarköy genelinde dijital ve basılı mecralarda yaptığımız reklam çalışmalarıyla Şarköy’de kurumsal olarak sağladığımız bakış açısıysa yerel halk ve misafirler tarafından ilçenin sevilen kurumu haline geldi.

Oyuncuların Sevilen Tercihi

Bireysel olarak oyuncuların tercih ettiği ilk firma olan FixNET Şarköy ayrıca, ilçedeki internet cafe ve playstation salonlarının tercihi oldu. Fiber altyapı üzerinden hizmet alan oyun salonları yanı sıra bir çok cafe, restaurant ve işletme FixNET‘i tercih etti.

İletişim;
Tel:  (0850) 860 59 60
e-Posta: sarkoy@fixnet.com.tr
Adres: İstiklal Mah. Atatürk Cad. No:52C Şarköy / TEKİRDAĞ